top of page

Cam seçenekleri

•  Isıcam Sinerji, ısı kontrol özelliği sayesinde ısı
kaybını standart çift camlara göre %50 azaltır.
Isınmak için harcadığınız enerjiyi yarı yarıya
azaltarak yakıt masraflarından tasarruf
etmenizi sağlar.
•  Isıcam Sinerji, ısı kontrol kaplamalı yapısıyla,
güneş ısısından maksimum oranda yararlanmanızı
sağlarken, ışık geçirgenliğinden ödün vermez.
•  Isınma probleminin önüne geçer ve pencere
önlerinin kışın soğuk olmasını önler.
•  Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları, standart çift cama göre geciktirir.
•  Standart çift camlara kıyasla Isıcam Sinerji’yi tercih etmeniz durumunda yapacağınız ek harcama, ısıtma enerjisinden sağlayacağınız tasarruf ile size 1-2 yılda geri döner.

•  Isıcam Konfor ile evinizin ısısını kontrolünüz altında tutmanın yanı sıra, güneş ışınlarını da dilediğiniz ölçüde kontrol edebilmenin benzersiz avantajını yaşarsınız. Standart çift camlara göre; ısı kaybını %50 azaltarak kışın yakıt, güneş ısısı girişini %40 azaltarak da yazın klima masraflarından tasarruf etmenizi sağlar.
•  Isıcam Konfor, ısı ve güneş kontrolü sağlarken ışıktan ödün vermez.
•  Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın da sıcak olmasını önler.
•  Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları, standart çift cama göre geciktirir.
•  Standart çift camlar yerine Isıcam Konfor’u tercih etmeniz durumunda yapacağınız ek harcama, klima yatırım maliyetinden ve ısıtma-soğutma enerjisinden sağlayacağınız tasarruf ile size 1-2 yılda geri döner.

Lamine & Temperli Cam

Cama uygulanan temper ve lamine işlemleri ile cama emniyet ve güvenlik özellikleri kazandırılmakta, kırılma sonucunda oluşabilecek yaralanma riskleri azaltılırken dışarıdan gelecek darbelere ve saldırılara karşı can ve malın korunmasına katkı sağlanmaktadır.

Temperli cam düz cama göre darbelere karşı yaklaşık 5 kat daha dayanıklıdır. Kırıldığı zaman küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından emniyet camı olarak kullanıma uygundur. TRC Duracam®, Trakya Cam'ın temperli camının markasıdır.

Lamine camlar, bağlayıcı povinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. TRC Lameks®, Trakya Cam'ın lamine camının markasıdır.

Lamine camlar,

Kırılma hâlinde parçaları yerinde tutarak yaralanma risklerini azaltır.
Bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önler ve geciktirir.


Vitrinler, çatı ve tavan camları, rüzgârlıklar, korkuluklar, iç bölme panoları, müzeler, banka şubeleri, hastaneler (özellikle psikiyatri klinikleri), polis merkezleri ve askeri kurumlar, aktivitenin yoğun olduğu spor komplekslerinde kullanılır.

Gürültü Kontrol Camları 

Gürültü kontrol camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün yaşanan mekâna girişini azaltır.Isıcam’larda farklı kalınlıklarda cam kullanılması veya camlardan birinin laminasyonlu olması gürültünün iç mekâna girişini azaltır. Ancak gürültü düzeyi yüksek ortamlarda daha etkili bir ses yalıtımı içinTrakya Cam’ın özel geliştirilmiş bir ürünü olan akustik laminasyonlu cam kullanımına ihtiyaç vardır. Akustik laminasyonlu cam, Isıcam ünitelerinde kullanılarak pencerelerin gürültü kontrol performansı artırılabilir. Cam kalınlığı ve kombinasyonu, gürültünün türüne ve şiddetine göre seçilmelidir.Akustik laminasyonlu camlar, iki cam plakanın ses emici bağlayıcı bir tabaka ile ısı ve basınç altında kaynaştırılması ile elde edilir. Etkin gürültü yalıtımı için konutta sadece camda değil; duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

TRC Acoustic Lameks, Trakya Cam'ın gürültü kontrol camlarının markasıdır.

Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

Anti -Reflekte Camlar 

Sıklıkla Vitrin, Mağaza, Galeri vb. mekanlarda ve gece manzarası çok güzel olan mekanlarda kullanılır. Özel bir teknik ile üretilen bu camlarda kimyasal bir kaplama bulunur. Bu kaplama sayesinde gelen ışık cam içerisinde emilir ve yansıma azaltılır.  

Vitray Camlar 

Bir sanat. Zerafet ve şıklık. Mekana sıcaklık katan renkler.

Merdiven, Işıklık , dışarıdan görünmek istemediğiniz mekanlar, giriş ve servis kapıları gibi

mekanlarda çokça tercih edilen vitray cam tamamen el işçiliği ile üretilir. Füzyon, kristal kesme, renki, renksiz, kurşunlu vb bir çok üretim teniği kullanılan bu camların her biri bir

sanat eseridir. Yapıya estetik ve zenginlik katar. Mekanlarda olağanüstü ışık oyunları oluşmasına neden olur.   

bottom of page